Odpowiednie zabezpieczenie się podczas seksu ma zasadniczo dwie, spore zalety – pierwszą jest to, że jest mniejsza szansa na to, że nasza partnerka nie zajdzie w przypadkową ciążę oraz że prawie zostanie wyeliminowana szansa na to, że zarazimy się chorobami wenerycznymi, przenoszonymi drogą płciową. Z reguły antykoncepcja dzieli się na hormonalną i mechaniczną. Mechaniczna to prezerwatywy, a hormonalna zazwyczaj polega na tabletkach antykoncepcyjnych. Ale czy to wszystko, jeśli chodzi o temat bezpiecznego seksu?

Bezpieczny seks

Istnieją również prezerwatywy dla kobiet

Naturalnie są one o droższe od normalnych prezerwatyw przeznaczonych dla mężczyzn, ale są one dostępne, chociaż bardziej popularne są normalne. Mechanicznych środki antykoncepcyjne mają za zadanie zatrzymać nasienie w prezerwatywie, przez co nie powinno dojść do zapłodnienia, choć nie jest to niestety środek który chroni nas w stu procentach. Być może mogą zdarzyć się takie przypadki, gdzie nieumyślnie (bądź też ktoś umyślnie) uszkodzimy prezerwatywę, przez co jej skuteczność spadnie niemalże do zera. Aby zwiększyć skuteczność tego rodzaju antykoncepcji najlepiej jest ją połączyć z na przykład tabletkami antykoncepcyjnymi.

Jeśli nie chcemy mieć dzieci – zabezpieczajmy się!

Oczywiście nie zawsze mamy czas na to, aby kupić prezerwatywy bądź nowe tabletki antykoncepcyjne, jednakże zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest chwilowe przełożenie seksu, jeśli nie chcemy mieć dzieci akurat z tą osobą. Jeśli jednak prowadzimy aktywne życie seksualne i posiadamy wielu partnerów, o których stanie zdrowia nie jesteśmy do końca pewni, to antykoncepcja jest wręcz wskazana, bowiem jedynie prezerwatywy chronią przed zakażeniem chorobami wenerycznymi 

Seks przerywany nie jest antykoncepcją!!!!

Co ciekawe, jedną z najbardziej popularnych metod na ,,antykoncepcję” (po raz kolejny – seks przerywany nie jest dobrym sposobem na bezpieczny seks!) jest właśnie seks przerywany, jednakże ta metoda ma niemalże zerową skuteczność, ponieważ wiele zależy od refleksu oraz umiejętności mężczyzny – przez co w większości wypadków kończy się to niechcianą ciążą.