Feromony od dłuższego czasu stają się coraz bardziej popularne w naszym społeczeństwie. W naukowym języku są to zapachy, które stymulują rejony odpowiedzialne za postrzeganie drugiej osoby za potencjalnego partnera.  Przekładając to na prosty język – im lepiej ktoś pachnie – tym bardziej atrakcyjni (teoretycznie) oni są. Ale czy jest to cała prawda? Tego dowiecie się już za chwilę!

Dlaczego warto jest korzystać z feromonów?

Człowiek to istota prymitywna – dlatego zapach jest cały czas dla nas ważny

Nie da się ukryć, że jeśli nie wydzielamy odpowiedniego zapachu, bądź też pachniemy po prostu źle, to raczej są kiepskie szanse na to, że znajdziemy partnera (bądź partnerkę). Jednakże gdybyśmy polegali wyłącznie na zapachu, to każdy kto ,,perfumuje” się feromonami miałby istny harem. Dlatego też same feromony nie zdadzą tutaj egzaminu – ponieważ na atrakcyjność seksualną człowieka składa się o wiele więcej czynników, niż sam zapach.

Zacznijmy może od ceny

To oczywiste że feromony dobrej jakości nie są tanie. Owszem, możemy kupić tańsze produkty, ale wtedy nie mamy pewności, czy aby na pewno będą one działać, dlatego najlepiej jest najpierw zakupić starter – a dopiero później cały flakon. Co ciekawe, możemy wybierać z tych, które są bezzapachowe, ale istnieją również takie, które zapach wydzielają.

A właściwie – czym są feromony?

To substancje chemiczne wydzielane przez organizm człowieka, które oddziałują w pewnym stopniu na układ nerwowy. Feromony są nośnikiem informacji, między innymi o stanie seksualnym człowieka i gotowości do posiadania dzieci. Nie są jednak świadomie przez nas postrzegane zapachy. Ponieważ tak naprawdę my możemy wcale niczego nie czuć, a nieświadomie będziemy czuli pociąg seksualny do osoby, która takie feromony wydziela. U kobiet feromony aktywują rejony podwzgórza, które odpowiada za uwalnianie hormonów płciowych, podniecenie seksualne i zachowania związane z rozmnażaniem. Brzmi to dość hermetycznie, ale mniej więcej taka jest tego definicja.