Każdy wie, że znalezienie miłości nie jest łatwe. Szczególnie w dobie pandemii. Ciężko w końcu jest pójść z kimś na randkę, lub też nawet wybrać się do parku, ponieważ temperatury nadal są mocno minusowe. Dlatego dzisiaj przedstawimy Ci też to, jak możesz zacząć szukać miłości!

Szukanie miłości – jak to robić?

Miłość sama cię znajdzie

Zwykle jest tak, że jeśli szukasz miłości, to nie znajdziesz jej, a kiedy przestaniesz, niespodziewanie pojawi się ona w twoim życiu. Trudno to wyjaśnić na prostym przykładzie, ale to sama prawda. Pamiętaj też, że miłość to w końcu także dzielenie się swoimi doświadczeniami, poleganie na sobie, znajdowanie nowych kompromisów i udzielanie wsparcia w trudnych chwilach. Dlatego jeśli skupiasz się tylko na tym, aby w twoim związku dobre było jedynie uprawianie seksu i nic więcej, musisz poważnie zastanowić się nad tym, czy w ogóle szukanie miłości jest dobrym pomysłem. Kiedy jednak pokochasz, to zauważysz, że rozwiązywanie wszystkich istniejących problemów jest prawie łatwe. Oczywiście to nie jedyna zaleta miłości, bo jest ich więcej.

Budowanie relacji wymaga dużo pracy

Wiele osób słyszy ten głosik w środku, który mówi – ,,w końcu jak możesz zapewnić siebie, że ta osoba będzie zawsze z tobą, nie wykorzystując cię i nie zdradzając?” Oczywiście prawdziwa miłość jest inna, ponieważ wszystko wydarzy się z czasem i też z czasem takie obiekcje znikną samoistnie. Omawiasz ze swoim partnerem wszystkie obawy i wyjaśniasz ich przyczyny. Starasz się rozwiązywać konflikty, etc.

Bez względu na to co czujesz, zanim zaczniesz szukać, spróbuj zastanowić się, co chcesz osiągnąć i przede ustal, czego szukasz. Pamiętaj też, że korzystanie z Tindera i innych aplikacji randkowych często prowadzi do krótkich związków, które bazują na seksie, więc nie oczekuj, że znajdziesz tam prawdziwą miłość. Wielce prawdopodobne, że normalne szukanie miłości będzie możliwe dopiero po tym, jak skończy się pandemia. Dlatego też póki co oczywiście możesz korzystać z tindera, ale z drugiej strony powinieneś traktować to jako sposób na poznanie nieco lepszych sposobów na podryw – i nic więcej.