Pandemia i izolacja wystawiły na ogromną próbę miłość wielu ludzi. W końcu trudno jest spędzić długi czas w tym samym mieszkaniu czy domu z jedną i tą samą osobą. Ale czy to jedyny powód, dla którego tak wiele związków nie może przetrwać tej pandemii? O tym dowiesz się już za chwilę!

Z jakiego powodu tak wiele związków nie przetrwa pandemii?

Po dłuższym czasie ludzie pokazują swoje prawdziwe oblicze

Naturalnie przez pierwsze kilka tygodni każdy stara się wyglądać jak najlepiej w oczach partnera, jednakże nie zawsze to jest możliwe. Może się to wydawać bez znaczenia, ale większość młodych ludzi w związku nie ma interesujących tematów do rozmowy lub nie wie, jak rozmawiać ze sobą, siedząc w kolejnej już to kwarantannie. Zwykle prowadzi to do nieporozumień, które w związku zawsze są złe. W przypadku osób starszych sytuacja jest inna, ale z drugiej strony często dochodzi do kłótni nawet z pozornie nieistotnych powodów, co nawet może doprowadzić do zdrady partnera, bądź też do rozwodu.

Internet i nowe trendy

Ludzie często starają się podążać za trendami ale z przyczyn naturalnych (np. Brak motywacji, nieodpowiednie geny) nie radzą sobie z wyzwaniami takiego życia, toczy się więc błędne koło pogoni za ideałami, czego tak naprawdę nikt nie jest w stanie zrobić .

To mniej więcej doprowadziło do tego, że kobiety chcą tylko piękna i bogactwa, a mężczyźni też, bo każdy z nich chce modelki, która jest zarówno jego matką, jak i partnerem. Niestety w internecie tak zniekształcony obraz partnerów powoduje, że nowe pokolenie zupełnie nie jest w stanie odróżnić tej fantazji od rzeczywistości. Zwykle oznacza to, że ludzie po pokazaniu swoich prawdziwych obliczy po mieszkaniu ze sobą przez dłuższy czas po prostu nie wytrzymują ze sobą.

Zaspokajanie się za pomocą ,,pornosków”

Znalezienie odpowiedniego partnera do spełnienia naszych fantazji erotycznych może zająć dużo czasu, a wiele osób nie chce tracić czasu na spotkania z kimś, nie wspominając o tym, że nigdy nie jesteśmy pewni, czy nam się uda. Dlatego kupowanie seks gadżetów staje się ostatnio coraz bardziej popularnym remedium na ,,ciche dni w sypialni„. Teoretycznie seks gadżety powinny pomagać utrzymać związek, ale w większości wypadków powodują one jeszcze szybszy jego rozpad.

Upadające kariery wielu ludzi

Dzisiaj każdy chce mieć mnóstwo pieniędzy i władzy. Dlatego wiele osób poświęca teraz cały swój czas na rozwój zawodowy. Jednak koronawirus pokazuje, że tak naprawdę trudno jest poprawić stan swojej kariery w okresie pandemii, nie mówiąc już o tym, że często z powodu złych wyników w pracy wiele osób ,,ładuje” swoją frustrację w swój związek.